STRONA GŁÓWNA

Bacówkę przy naszym schronisku wybrał na swoją siedzibę
Akademicki Klub Radiowo-Turystyczny "Ryjek" SP9KGP.

W bacówce przy schronisku, w jednym z pomieszczeń członkowie Klubu "Ryjek" zorganizowali "pokój krótkofalarski".

Aktualnie jest tam dostęp do zainstalowanych anten na pasma KF i UKF oraz zasilanie 13,8 V i 220V. Na ścianach powieszone są różne mapy okolicznych gór oraz istotne informacje radiowe, takie jak: listy przemienników, kod Q, slang amatorski itp.

"Pokój krótkofalarski" jest zarazem siedzibą Klubu, jak też pomieszczeniem dostępnym dla wszystkich krótkofalowców zainteresowanych wypoczynkiem w górach i jednocześnie pracą na pasmach amatorskich.

Wystarczy tylko zabrać ze sobą radio + ewentualnie przejściówkę (na UC1) i ewentualnie "mocniejszy" zasilacz do TRXa. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Warto też zawsze wcześniej upewnić się pod numerem (018) 267 64 35 czy nikt już nie zarezerwował wcześniej "pokoju krótkofalarskiego".

Po więcej informacji proszę pisać do na adres e-mail Klubu SP9KGP - sp9kgp (at) gmail.com.

Strona Akademickiego Klubu Radiowo-Turystycznego "Ryjek" SP9KGP - http://www.sp9kgp.org/.





Sprzęt Klubu SP9KGP dostępny dla wszystkich krótkofalowców
odwiedzających Schronisko PTTK Luboń Wielki:



Antena FD4, wielopasmowy Windom
Antena FD4 - wielopasmowa od 80m do 6m. W skład anteny wchodzą: balun 1:6, linka antenowa zarobiona izolatorami i kauszami o długościach 13,8 m i 27,7 m (razem okolo 41,5 m), linka żeglarska do wiązania anteny odcinki 2x10 m, waga anteny: 1,5 kg.
Wykonanie - Leszek Młynarczyk SP1BKS.

Antena dookólna na pasma 2m i 70 cm - 5/8 fali
Antena firmy HOTLINE HL-B41

Zasilacz 13,8 V home made
Zasilacz 13,8 V - max prąd ok. 5 - 7 A.

Zapasowy przewód RG213 dł ok. 10 m
Przewód przeznaczony do podłączania dodatkowych własnych anten.

Plany
W planach jest założenie anteny kierunkowej LPDA 2 m/70 cm produkcji Lucjana SQ9VPA.





Parę słów o Akademickim Klubie Radiowo-Turystycznym "Ryjek" SP9KGP:

Klub powstał dla studentów zainteresowanych szeroko pojętą turystyką oraz dla maniaków krótkofalowców. Oczywiście najlepsze połączenie to osoby zainteresowane obiema dziedzinami związanymi z Klubem. Jednakże chętnie przyjmujemy pod swoje skrzydła również podróżników nie zainteresowanych radiem, będziemy starali się zarazić choć trochę każdego również tą pasją...

Klub organizuje wyprawy górskie z radiem. Zajmuje się prowadzeniem i propagowaniem czterech dyplomów krótkofalarskich: Korona Gór Polski (KGP), Korona Europy (KE), 4 Strony Polski+ (4SP+) oraz Min-Max.

Klubowicze buszują również z radiem po zamkach, próbując zdobyć Dyplom krótkofalarski "Zamki w Polsce". Przygotowujemy również zainteresowanych do egzaminów na uprawnienia państwowe zarówno kat. II jak i kat. I.




Członkowie Akademickiego Klubu Radiowo-Turystycznego "Ryjek" SP9KGP


Ostatnia aktualizacja 24 czerwca 2008 r.

Powrót na stronę główną